Väärtuskasvatus

Kungla lasteaed on väärtuspõhine lasteaed – see tähendab, et kogu meie õppe – ja kasvatustegevust läbib väärtuskasvatus. Tartu ülikooli eetikakeskus on meie lasteaeda  tunnustanud tiitliga „Hea lasteaia teerajaja“ väärtuspõhise lasteaia kujundamise eest. Väärtuste all mõeldakse seda, mis on inimese jaoks elus tähtis ning vajalikuks peetakse, et meie jaoks oluline kanduks üle meie lastele.

Väärtused ei tule iseenesest, neid õpetatakse ja õpitakse hetkest, kui laps sünnib. Lasteaias tegeleme me süsteemse ja teadmistepõhise väärtuskasvatusega „Kiusamisest vaba lasteaed“, Persona Dolls ja „Oskuste õppe“ metoodikaid kasutades. Väärtuskasvatus avaldub kõiges, mis lasteaias toimub: õppetegevustes, reeglites, üritustes, traditsioonides – terves last ümbritsevas keskkonnas!

Meie väärtused:

• Lahke silm leiab sõpru - headus
  • Aita sõpra hädas, siis aidatakse ka sind - abivalmidus
  • Valel on lühikesed jalad - ausus
  • Mis sa omale ei soovi, seda ära tee teisele - sõbralikkus
  • Kaks meest ikka kaks meest - koostöö
  • Kes vanemaid ei austa, see õnne ei leia – austus