Lasteaiaga harjutamine

 

  1. Kodune ettevalmistus
    Lasteaiakoha saamisel võetakse teiega ühendust ja lepitakse kokku rühmaga tutvumispäev. Ootame teid ka koos lapsega tutvuma meie lasteaia õuealaga.

       Soovitame tutvuda lasteaia päevakavaga ja kohandada lapse päevarütm sarnaseks. Samuti tuleks last harjutada potil käima ja lihtsamaid                       eneseteeninduse toiminguid (riietumine, söömine) ise tegema.

  1. Lasteaiaga kohanemine
    Laps, kes on käinud enne lasteaeda tulekut lastehoius või kellel on olnud muu hoiukogemus, kohaneb lasteaiaga lihtsamini.

        Lapse kohanemisel lasteaiaga tuleks lapsevanemal esmalt koos lapsega teiste laste juurde mängima jääda. Sel ajal tutvub laps turvalisel viisil                teiste laste ja õpetajatega.

        Igal lapsel on lasteaiaga kohanemise aeg erinev. Mõni kohaneb kiiresti, teisel läheb aega mitu nädalat või isegi kuud, enne kui ta on nõus                        pikemat aega ilma vanemata olema.

       Alguses on soovitatav vanemal ainult lühemaks ajaks (nt üheks tunniks) lapse juurest ära minna ja jätta teda teistega koos mängima. Kui laps on         rahulik ja kõik sujub tõrgeteta, võib edaspidi lapse juba terveks hommikupoolikuks lasteaeda jätta ja viia koju peale lõunasööki. Esimesel nädalal           viibivad lapsed lasteaias ainult hommikupoolikul ja magama ei jää. Sel ajal harjub laps mõlema õpetajaga.

       Tõsine katsumus on lapse jaoks lasteaias ilma vanemata uinumine. Seda võib proovima hakata alles siis, kui laps on hommikupoolikul mängu               ajal  rõõmus ja rahulik. Kui laps saab lõunauinakuga lasteaias hakkama, on soovitatav talle kohe peale magamist järgi tulla (umbes kella 15.00                 paiku). Alles peale kõiki neid kohanemisi võib lapse terveks päevaks lasteaeda jätta. Siinjuures tuleb siiski jälgida, et päev ei kujuneks lapse jaoks          liiga pikaks.

  1. Laps käib lasteaias
    Laps väsib suures kollektiivis tegutsedes vaimselt ja füüsiliselt, seepärast vajab ka laps lasteaiast puhkust. Soovitatav on aeg-ajalt võimaldada lapsele lasteaiavabu päevi.

        Lapse tervise seisukohast on oluline, et lapse päevad lasteaias ei kujuneks liiga pikaks (8-10 tundi).

  1. Lapse riietusest lasteaias
    Lapse riietus peab olema võimalikult mugav ja paraja suurusega, et lapsel oleks kerge ennast riietama õppida. Riided peaksid olema kergesti selgapandavad, vältimaks lapse negatiivseid kogemusi riietumisel. Nii saab laps ISE oma riietumisega hakkama ja see tegevus hakkab talle meeldima.
    Magamisriiete valik lepitakse kokku rühmaõpetajatega. Magamisriiete valik lasteaias sõltub ka magamisruumi temperatuurist ja aastaajast.
    Lasteaia sisejalatsid peavad olema lapsele parajad, mugavad, libisemiskindlad ja hästi jalas püsivad. Kuna lapsed käiva õues iga ilmaga, peavad õuejalanõud vastama ilmastikule. ning olema lihtsalt jalga pandavad.

       Palume lapse riided märgistada (lapse nimi, nimetäht), vältimaks riiete vahetusseminekut.

  1. Kodused mänguasjad lasteaias
    Koduste mänguasjade kaasavõtmine lepitakse kokku lastevanemate koosolekul, kuna lapsed alles õpivad oma mänguasju jagama.
  1. Maiustused lasteaias
    Maiustuste toomine lasteaeda ei ole lubatud. Laste sünnipäevade pidamise tava lepitakse kokku rühma lastevanemate koosolekul. Meie soovitame pakkuda ka sünnipäeval rühmakaaslastele pigem tervislikke ampse (nt puuviljad, pähklid jm). Närimiskumm ei sobi lasteaeda.
  2. Veel soovitusi
  • Igas lasteaiarühmas on 2 korda aastas lastevanemate koosolekud, millest igal perel on vajalik osa võtta.
  • Kõikides rühmades on teadetetahvlid, kus jagatakse olulist infot lapsevanemale. Kõik vajalik info avaldatakse ka Eliis keskkonnas.
  • Lapse haigestumise korral lasteaias teavitab rühmaõpetaja lapsevanemat. Lapsevanem tuleb haigele lapsele järele esimesel võimalusel.

 

 

Prindi

eliis_tarkvara_ou_elasteaed_logo
rohelinekoolhea_lasteaia_teerajajakiusamisest_vabakstervist_edendav_lasteaedhea_algus

Kungla – see me õnnemaa, muinasjuttudemaa, koerustükkidemaa, rõõmu ja mängudemaa – siin kasvada rõõmsalt sa saad!

Kirjuta meile

Meie visioon ja missioon

Missioon: Toetada laste turvalist kasvamist iseendaks – loovaks, avatuks ja vastutustundlikuks inimeseks.

Visioon: Kungla lasteaed on turvaline, uuenduslik, tervist ja keskkonda väärtustav lasteaed, kus läbi mängulise õppimise tagatakse Eesti kultuurilooga seotud kvaliteetne alusharidus.

Põhiväärtused

  • KOOSTÖÖ
  • JULGUS
  • HOOLIVUS
  • PAINDLIKKUS

Traditsioonid

  • 1. september - tarkusepäev
  • sügislaat
  • pereorienteerumine sügisel ja kevadel
  • isadepäev
  • mardi- ja kadripäev
  • jõulud
  • EV sünnipäeva tähistamine
  • märtsis teatrikuu laste oma lavastustega
  • kevadpühad
  • emadepäev
  • koolisaatmise peod
  • jaanituli

Meil on lehel 100 külalist ja 0 liiget