Logopeedi tööst

Lapse keelelist arengut aitab toetada logopeed.

Logopeed aitab kui:

• Laps ei oska häälikuid õigesti hääldada
  • Lapse väljendusoskus (sõnavara, grammatika kasutamine, lause moodustamine) on ealisest nõrgem
  • Lapse vestlusoskused (oma vooru ootamine, kuulaja eelteadmistega arvestamine, sobiva väljendusviisi valik) vajavad arendamist
  • Laps ei saa kõnest aru
  • Lapse lugemise ja kirjutamise eeloskused (häälikute eristamine sõnas, tähekujude eristamine, teistest pikema hääliku leidmine sõnas) vajavad tuge
  • Laps kogeleb

Töö korraldus:

• Augustis-septembris toimub laste kõnearengu hindamine ja abivajaduse väljaselgitamine. Kui laps vajab kõneravi, siis saab vanem sellekohase teate logopeedilt. Tunniplaanijärgne tegevus toimub oktoobrist mai lõpuni.
  • Laste kõne arendamine toimub peamiselt individuaaltundides, vahel ka väikeses grupis (2-3 last).
  • Kõneravi tegevuse kestuseks on 20-35 minutit, olenevalt lapse vanusest ja töövõimest, 1-2 korda nädalas.
  • Vanemate ja õpetajate nõustamine kõneravi ja lapse arengu toetamise küsimustes, annab vajadusel soovitusi teiste spetsialistide juurde pöördumiseks.
  • Harjutusvara koostamine koduseks harjutamiseks vanemaga koos.
  • Vajadusel osaleb logopeed lapse arenguvestlusel.

Mis on oluline?

• Lasteaiaealise lapse juhtiv tegevus on mäng. Õpetus toimub läbi mängu.
  • Laps on tervik. Kõne arendamisega samaaegselt arendatakse ka teisi vajalikke oskusi (kognitiivseid, sotsiaalseid, emotsioonidega toimetulek).
  • Laps suudab õppida seda, millega ta hetkel tuleb toime õpetaja abiga (lapse lähima arengu tsoon).
  • Kõneravi ei tohi kahjustada last, häirida tema enesehinnangut ja emotsionaalset heaolu.

Kungla lasteaias töötab logopeed Kristiina Nõlvak.

Võta julgelt ühendust, kui Sul on oma lapse kõne arengu osas küsimusi. See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helista  512 8002