Lapsevanema meelespea

ET LAPSEL OLEKS LASTEAIAS HEA
  • Toon lapse lasteaeda heatujulisena, varun endale aega.
  • Igal rühmal on oma päevakava ja tegevuste plaan. Toon lapse lasteaeda enne tegevuste algust ( 8.45), et omandada õppekavas ettenähtud teadmisi, oskusi. Hilinemine segab teisi lapsi ja minu lapsel jääb midagi põnevat tegemata.
  • Kui laps sööb hommikueinet, toon lapse lasteaeda hiljemalt kella 8.15-ks
  • Lapse toon lasteaeda puhaste ja tervete riietega (k.a jope lukud) ning korrastatud välimusega ( tüdrukutel juuksed patsides, pikad tukad klambritega kinni)
  • Laps kasvab eeskuju najal ja jäljendab kõiki täiskasvanuid, seepärast ütlen TERE!, majahoidjale JÕUDU!, pühin jalgu ja nõuan seda ka lapselt
  • Lasteaeda siseneme oma rühma uksest, austades puhtust ja teiste inimeste tööd
  • Laste tervise huvides ei viibi keegi rühmas välisjalanõudes ja üleriietes
  • Lastel on  vahetusriided õue jaoks, kuid mittevajalike riiete hoidmiseks on kapis vähe ruumi
  • Jahedamal ajal annan kaasa tagavarakindad. Sõrmikud annan kaasa lapsele, kes oskab neid iseseisvalt kätte panna.
  • Soovime piirata kommide ja muude maiustuste söömist. Seepärast soovitame lapsi kostitades mõelda tervislikumate valikute peale.
  • Haiget last ravin kodus, ka köha ja nohu on haigus. Ainult nii suudame vältida  laste nakatumist.