One moment...
LASTEAIAST    LAPSEVANEMALE    Rühmad    DOKUMENDID    Kontakt    Personal    MENÜÜ    UUDISED     Tervist Edendav Lasteaed (TEL)     GALERII    ÕNNE ja TOOMASE UUDISLEHT    e-kokaraamat    Vabad töökohad    Tegevus-ja õppekava    Projektid
LASTEAIA KODUKORD  Laste vastuvõtu ja lasteaiast väljaarvamise kord  Lapsevanema meelespea  Õueala reeglid  HUVIRINGID  Toeks ja abiks lapsevanematele  Juhised toetuse taotlemiseks, dokumendi vorm  Lasteaiaga harjutamine. Psühholoog annab nõu  Lasteaiaga harjutamine  Huvitavad lingid
Print

Mida teha, kui soovin lasteaiakohta oma lapsele?

 

Lasteaiakoha taotlemine

 

Lasteaiarühmad komplekteeritakse avalduste registreerimise alusel kevadeti. 
Uued rühmad alustavad tööd  1. septembril. 


Avalduse saab kõige hõlpsamalt esitada Rakvere haridusteenuste haldamise süsteemis ARNO.

Avalduse saab kirjutada ka linnavalitsuses (Lai 20, Rakvere) kohapeal esmaspäeviti kella 9-12 ja kolmapäeviti kella 13-16.

    
 • Järgneva info leiate aadressilt:  http://rakvere.kovtp.ee/lasteaiad

Tasub teada ka seda, et:

 • hoiurühmi lasteaias  ei avata
 • väljastpoolt Rakvere linna võetakse lapsi linna lasteaedadesse siis, kui on vabu kohti 
          
 •  Info : Vilja Messer, haridusspetsialist                        
Telefon: + 372 32 22 336, 55630200
Email: vilja.messer@rakvere.ee
 
 

LASTEAIA TASU

 • lasteaia osalustasu on alates 1.jaan. 2019 aiarühmades 37,80 EUR                                          
 •  (Soodustused  3-7  aastaste laste  rühmas (v.a  sõim):
 • *  50% ulatuses, kui lasteaias on samaaegselt perekonnast kaks last;
 • *  80% ulatuses, kui lasteaias on samaaegselt perekonnast kolm või enam  last).

 • osalustasu tasub lapsevanem aastas 12 kuud 
 • Osalustasu tasub vanem jooksva kuu eest.

See tasutakse arve alusel jooksva kuu eest 25. kuupäevaks Rakvere linnavalitsuse kontole:

 

AS SEB Pank:  EE641010502003041004

Swedbank AS: EE132200221024705911

Danske Bank AS: EE213300334262760003

 

Alus: Rakvere linnavolikogu 25.06.2014.a.   määrus nr.  17

Vanemate poolt kaetava koolieelse lasteasutuse kulude osa suuruse kehtestamine

 

TOITLUSTAMINE

 

Alates 19. septembrist 2017 kehtivad uued toitlustamise hinnad:

 • toidupäeva maksumus on 2 - 4 aastastel  2.00 €, 5 - 7 aastastel  2.35 €, püsileping 1.80 €
 • Toiduraha tasub vanem eelmise kuu eest. 

 

Toiduraha makstakse arve alusel eelmise kuu eest  Virumaa Koolitoit  OÜ kontole:

Swedbank AS: EE282200221046578074

 

 

Toidupäeva maksumusest moodustab hommikusöök 15%, lõunasöök 60% ning oode 25%.

 

 

 Lapsel on lasteaias kaasas:
 • vahetusjalanõud (sandaalid)
 • pabertaskurätid
 • pidaama
 • vahetusriided õues käimiseks
 • talvel vahetuskindad
 • võimlemisriided (T-särk ja põlvpüksid)
 • suvel kindlasti  peakate

 

 

 

LAPS TULEB LASTEAEDA
 1. Kodune ettevalmistus
  Lapsevanemal, kes soovib oma last lasteaeda tuua, oleks hea esmalt ise lasteaeda külastada ning seal oma lapse tulevaste õpetajatega vestelda. Soovitatav oleks teada saada lasteaia päevakava, et ka kodus last pisut harjutada päeva olulisi toiminguid umbes samal ajal tegema. Millal on lasteaias hommiku- ja lõunasöögi ning õhtuoote aeg, mis kellast mis kellani lapsed päeval magavad. Hea oleks ka, kui väikelast harjutataks potil käima ja lihtsamaid eneseteeninduse toiminguid (riietumine, söömine) ise tegema või selles tähtsas töös algatust näitama. Laps, kes on mõnikord enne lasteaeda toomist olnud kas lapsehoidja või vanaema juures, kohaneb lasteaiaga lihtsamini – tal on juba olemas ema-äraoleku-kogemus.

   
 2. Lasteaiaga kohanemine
  Lapse lasteaiaga kohanemisel on hea, kui ema või isa tuleksid esmalt koos lapsega lasteaeda teiste laste juurde mängima. Siis näeb laps ka oma tulevasi mängukaslasi ja tutvub õpetajatega. Igal lapsel on lasteaiaga kohanemisel erinev aeg. Mõni kohaneb kiiresti, teisel läheb mitu nädalat või isegi kuud, enne kui ta on nõus pikemat aega ilma emata olema. Alguses on soovitatav emal ainult korraks (1 tund) lapse juurest ära käia ja teda teistega koos mängima jätta. Kui laps on rahulik ja kõik tõrgeteta sujub, võib lapse juba terveks hommikupoolikuks lasteaeda jätta. Tõsine katsumus on lapse jaoks lasteaias ilma emata magamine. Seda võib proovima hakata alles siis, kui laps hommikupoolikul mängu ajal rõõmus ja rahulik on. Kui laps lõunauinakuga lasteaias ilusti hakkama saab, on soovitatav talle kohe peale magamist järgi tulla (umbes kella 15.00 paiku). Ja alles peale kõiki neid kohanemisi võib lapse “pikaks päevaks” lasteaeda jätta. Siinjuures tuleb siiski jälgida, et päev liiga pikaks ei kujuneks.

   
 3. Laps käib lasteaias
  Kui laps on juba lasteaiaeluga harjunud, toovad vanemad ta tavaliselt 5 päeval nädalas lasteaeda. Soovitatav oleks lapsele võimaluse korral üks päev nädalas “vabaks anda”. Lapse tundlik närvikava vajab samuti puhkust. Hea oleks ka, kui lapse päevad lasteaias ei kujuneks liiga pikaks (8-10 tundi). Nii võib laps muutuda nutuseks ja närviliseks, kergesti haigestuda. Säästkem lapsi!

   
 4. Lapse riietusest lasteaias
  Lasteaeda on soovitatav lapsele selga panna võimalikult naturaalsest materjalist riided, et ta keha saaks hingata. Teine oluline omadus lasteaialapse riietel on nende kergesti selgapandavus. Esialgu pole vaja nööpe, lukke, pandlaid! Nendega ei saa laps ise hakkama ja tal tekib riietumisega negatiivseid kogemusi. Samuti pole lasteaias soovitatavad väga tugevasti üle pea käivad pluusid-kampsunid. Nende selgapanek ja äravõtmine teevad lapsele haiget! Tark lapsevanem paneb lapsele selga lihtsalt üle pea käivad pluusid-kampsunid ja kummipaelaga ümber keha olevad seelikud-püksid. Nii saab laps ISE oma riietumisega hakkama ja see tegevus hakkab talle meeldima.
  Magamisriiete valiku osas on erinevates lasteaedades erinevad soovitused. Hea oleks siiski magamise ajaks mänguriided seljast võtta ja kasvõi T-särk selga panna. Magamisriiete valik lasteaias sõltub ka magamisruumi temperatuurist ja aastaajast.
  Lasteaia sisejalatsid olgu mugavad – lahtise varbaosa ja kinnise kannaga, soovitatavalt jalatalda toetavad. Nii saab jalg “hingata” ja kujuneval jalalabal on õige tugi olemas. Täiesti kinnised jalatsid on palavad ja umbsed (tennised). Samuti ei sobi lasteaeda turult ostetavad plastmass-sandaalid või kinnised kontsaga kingad (mida tüdrukud teatud vanuses väga kanda tahavad). Hea pole lapsel ka susside-kingadega, mis kanna tagant lahti ja kinnitamata on.
  Õuejalanõud olgu ilmale vastavad.
  Ühine soovitus nii toa- kui õuejalatsitele on – jalanõu olgu lapsele PARAS. Mitte liiga suur ega liiga väike. Väikest saabast või kummikut on väga raske lapsele jalga aidata ja jälle jääb lapsel riietumisest negatiivne kogemus.
  Sama soovitus – riie olgu lapsele paras - kehtib ka õuekombinesooni-jope-pükste puhul.
  Soovitatav oleks lapse riietusesemete sisepinnale teha märk (lapse nimi, nimetäht), mille järgi just oma lapse riided ära tunnete. Muidu on segiajamine täitsa võimalik, sest tihti on lastel seljas sarnased riided.

   
 5. Kodused mänguasjad lasteaias
  Koduste mänguasjade kaasavõtmise-soovitused on igas lasteaias erinevad. Hea oleks, kui lapsevanem enne õpetajalt küsiks, missugused kombed just selles lasteaias ja rühmas on. Väikelastele oleks soovitatav lasteaiaga kohanemise ajaks lasteaeda kaasa anda kodune kaisuloom, mis on unetunnil toeks ja julgustuseks asendamatu.

   
 6. Maiustused lasteaias
  Iga lapsevanem soovib oma lapsele parimat. Tihti antakse lapsele lasteaeda kaasa maiustusi. Mõnikord ei raatsi laps neid teistega jagada ning sööb üksi või jagab 1-2 sõbraga, teised ümberringi kurvastamas. Kõik lapsed ei tohigi kõiki maiustusi allergia tõttu süüa. Nii teeb väike kommikarp lasteaias palju segadust.
  Hea oleks, kui lapsevanem, kes soovib lasteaeda maiustusi tuua, sellest eelnevalt rühma õpetajale räägiks või maiustused õpetaja kätte annaks. Pärast hommikusööki saaks laps siis teisi kostitada.
  Enamasti on ka maiustuste toomisel igas lasteaias ja rühmas omad tavad. Ei eksi lapsevanem, kes enne rühma õpetajalt nõu küsib.
  Kindlasti ei sobi lasteaeda näts.

   
 7. Veel soovitusi
  • Igas lasteaiarühmas on 2 korda aastas lastevanemate koosolekud, millest igal perel on soovitatav osa võtta. Kõik ikka lapse heaolu nimel.
  • Enamasti on lasteaedades rühma esikus teadetetahvlid, millel on hea iga päev silm peal hoida. Need teated on mõeldud just emadele-isadele. Vaadake, lugege ja saategi teada kõike mida vaja!
  • Kui teie laps on lasteaias haigestunud, teatab rühma õpetaja (või keegi teine lasteaia töötaja) sellest lapse vanematele. Hea oleks, kui lapsevanem lapsele võimalikult kiiresti järele tuleks ja haige lapse koju viiks. Kodus on haigel lapsel parem, ja lasteaias võib haigestunud laps ka teisi nakatada!
  • Igal nädalal panevad rühma õpetajad välja laste kunstitööd. Tutvuge, vaadake, tunnustage last! Laps on selle üle väga õnnelik ja uhke!
  Soovitame lugeda : Toivo Niiberg, Mare Linnas „ Laps läheb lasteaeda“

 

© 2009-2019 Lasteaed "Kungla"
Kungla 5a, 44308 Rakvere
Üldtelefon: (+372) 324 1668 või (+372) 5 567 1937
kunglalasteaed@gmail.com
by doIT